Ul. Dobrzańskiego 8 07-410 Ostrołęka Tel. 603 240 881

Wyżywienie

zdrowo-jemy-m
zdrowo

Promujemy program "Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy"

Jest to ogólnopolski program wspierający budowanie zdrowych nawyków żywieniowych i dostarcza najnowszej wiedzy dotyczącej norm żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym.  W naszym przedszkolu dzieci nie jedzą słodyczy i nie piją słodkich napojów, jedzą za to mnóstwo świeżych owoców i warzywa.

I i II śniadanie/podwieczorek dostępne jest w formie szwedzkiego stołu. Dzieci codziennie z osobą dorosłą samodzielnie przygotowują posiłek, kroją warzywa, owoce, przygotowują kanapki, nalewają herbatę, wodę jak również pamiętaja o tym a by  sprzątnąć po spożytym posiłku.

Dzieci decydują ile jedzą i wybierają z pośród produktów , które są dostępne.

Obiad spożywany jest wspólnie. Dzieci uczą się samodzielnego nakrywania do stołów, nakładania jedzenia oraz sprzątania. Nauczyciele towarzyszą w tej nauce dzieciom i w razie potrzeby są dla nich wsparciem.

Posiłki to czas zdobywania i doskonalenia umiejętności samoobsługowych, ćwiczenia kulturalnego zachowania przy stole, komunikacji oraz możliwość nawiązywania relacji społecznych.

"Szczęście dziecka nie jest jedynym celem, do którego dążymy; chcemy także by dziecko stawało się budowniczym samego siebie…"