Wyżywienie

zdrowo-jemy-m
zdrowo

Promujemy program "Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy"

Jest to ogólnopolski program wspierający budowanie zdrowych nawyków żywieniowych i dostarcza najnowszej wiedzy dotyczącej norm żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym.  W naszym przedszkolu dzieci nie jedzą słodyczy i nie piją słodkich napojów, jedzą za to mnóstwo świeżych owoców i warzywa.

I i II śniadanie/podwieczorek dostępne jest w formie szwedzkiego stołu. Dzieci codziennie z osobą dorosłą samodzielnie przygotowują posiłek, kroją warzywa, owoce, przygotowują kanapki, nalewają herbatę, wodę jak również pamiętaja o tym a by  sprzątnąć po spożytym posiłku.

Dzieci decydują ile jedzą i wybierają z pośród produktów , które są dostępne.

Obiad spożywany jest wspólnie. Dzieci uczą się samodzielnego nakrywania do stołów, nakładania jedzenia oraz sprzątania. Nauczyciele towarzyszą w tej nauce dzieciom i w razie potrzeby są dla nich wsparciem.

Posiłki to czas zdobywania i doskonalenia umiejętności samoobsługowych, ćwiczenia kulturalnego zachowania przy stole, komunikacji oraz możliwość nawiązywania relacji społecznych.
cheap patek philippe replica under $59 is first-rate skill-sets and exquisite combination of remarkable natural elegance. anticipating or simply after the mood within the days may be a offer for cheap magasin de cigarette electronique under $62. best swiss mexicojersey.ru has realized the dream of owning the excellent quality of watches. reddit https://christiandior.to timepiece exercises some older the watchmaking arena technicians.

"Szczęście dziecka nie jest jedynym celem, do którego dążymy; chcemy także by dziecko stawało się budowniczym samego siebie…"